روش نصب هود

برای اینکه هود کارایی لازم را داشته باشد باید به نحو صحیح در محل خود نصب شود. متخصصان مجموعه آریا گارانتی در نصب انواع هود مهارت لازم را دارند. در ادامه مراحل نصب، شرح داده شده است.

آماده کردن و اندازه گیری محل نصب هود

قبل از هر کاری، محلی که می‌خواهید هود را نصب کنید، از قبل آماده کنید و اگر قصد تعویض هود را دارید، باید هود قدیمی را از محل خارج کنید. پس از آن باید پریز و سیم کشی، در محل نصب آماده شود. سپس، از شخصی بخواهید که هود را نگه دارد و محل دودکش و محل پیچ ها را علامت بزنید.

سوراخ کاری کانال دودکش

در این مرحله از نصب هود، باید نزدیکترین مسیر را برای دودکش انتخاب و سوراخ کاری کنید. برای سوراخ کردن دیوار یا سقف باید به این نکته دقت کنید که سیم یا لوله ای از آنجا عبور نکرده باشد.

سوراخ کاری و نصب دودکش و نصب هود

در این مرحله از نصب، باید نزدیکترین مسیر را برای دودکش انتخاب و سوراخ کاری کنید. برای سوراخ کردن دیوار یا سقف باید به این نکته دقت کنید که سیم یا لوله ای از آنجا عبور نکرده باشد. دودکش را در سوراخ قرار دهید و مطمئن شوید که دودکش به هود متصل شود. محل اتصال هود به دودکش را باید کاملا آب بندی کنید. پس از آماده کردن دودکش  ، باید هود را در محل پیچ ها محکم کنید. نصب باید کاملا با دقت انجام شود.

نصب سیم ها

پس از نصب هود و دودکش، در مرحله آخر، سیم برق را از داخل سوراخ هود ببرید و سیم کشی آن را کامل کنید. در مرحله آخر فیلتر و پنل هود را در جای خود بگذارید و آن ها را محکم کنید. اگر مهارت کافی در زمینه نصب هود ندارید، متخصصان در مجموعه هوم پلاس می توانند به شما کمک کنند.