نصب انواع گاز

نصب اجاق گاز، با توجه به اینکه  گاز ایستاده باشد یا رومیزی، متفاوت است.  گاز های ایستاده شامل، اجاق گاز های معمولی و فردار هستند و معمولا در زیر هود یا هواکش نصب می شوند. اما اجاق گاز های صفحه ای بر روی کابینت قرار می گیرند.

نصب اجاق گاز ایستاده

اجاق گاز نباید در زیر پرده و یا پنجره نصب شود. قبل از نصب، شیلنگ مخصوص گاز و دو بست آماده می کنیم. سپس اجاق را در محل مورد نظر قرار داده و پایه های آن را تنظیم می کنیم. یک طرف شیلنگ را به اجاق گاز و یک طرف دیگر را به خروجی گاز وصل کرده و با بست محکم می کنیم. در آخر شیلنگ گاز را از لحاظ نشتی بررسی می کنیم.

نصب اجاق گاز رومیزی

قبل از نصب گاز رومیزی حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. برای نصب، ابتدا ابعاد گاز را با یک شابلون یا متر، به دقت اندازه گیری کنید و اندازه ها را بر روی کابینت علامت بزنید. سه سانتی متر قرنیز، بین دیوار و کابینت در نظر بگیرید. خطی که برش می دهید باید به اندازه ۴۰ سانتی متر از هر دو طرف فاصله داشته باشد. به وسیله دریل و مته در چهار طرف آن، سوراخ هایی ایجاد کنید. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت قسمت های برش خورده را چسب آکواریوم بزنید. سپس گاز را بر روی کابینت قرار دهید و با پیچ گوشتی در جای خود محکم کنید. در آخر هم شیلنگ گاز را به خروجی گاز و اجاق گاز وصل کنید و از لحاظ نشتی بررسی کنید.

نصب گازهای صفحه ای کار راحتی نیست و بهتر است نصب آن را به نصاب ماهر شرکتی بسپارید. کارشناسان مجموعه هوم پلاس در زمینه نصب و تعمیر  انواع گاز، هود، پکیج، ماکروویو و فر آماده خدمت رسانی به شما می باشند.