پاک کردن چربی های سمج هود

مواد روغنی که روی بدنه مکنده دود یا هودهای آشپزخانه می نشیند گاهی اوقات آن قدر چسبنده است که به قول معروف: آدم را از کت و كول می اندازد! با خواندن ادامه مطلب می توانید زحمت خودتان را برای پاک کردن چربی ها از سطح این مکنده های دود کم کنید. در بیشتر مواقع مواد چرب و چسبناک روی هود حتی با مایع ظرفشویی هم پاک نمی شوند. از سوی دیگر به کار بردن اسکاچ های زبر ممکن است خط و خشهایی روی بدنه هودهای استیل بیندازد که با این کار در واقع كثیفی جای خود را به زشتی و خرابی داده است. چه باید کرد؟ نحوه تمیز کردن هود آشپزخانه

1 – يكي از راههای مناسب استفاده از محلول های گاز پاک كن است. این محلول ها در فروشگاهها و حتی بقالی های محل هم در دسترس است. به جای زحمت زیادی، یکی از این محلولها بخرید و با خواندن راهنمای آن هود آشپزخانه خود را پاک کنید.
2 – استفاده از پودر ماشین لباس شویی هم کارآمد است. برخی پودرهای مخصوص شست و شوی لباس با ماشین، موادی دارند که چربی را راحت تر در خود حل کرده، کار شما را آسان می کنند.- موادی به نام تترا نیز موجود است که برای پاک کردن شیشه یا بدنه استیل هود کارآمد است. فقط باید یادتان بماند که از این مواد برای هودهایی با بدنه پلاستیکی استفاده نكنيد.

نکته 1: در هر سه روش، دستكش را فراموش نکنید و اگر از اسکاچ استفاده میکنید نیز دقت کنید که بافت آن زبر نباشد. اسکاچهای نرم برای این کار مناسب ترند. پس از پاک شدن مواد نیز چند بار با دستمال مرطوب مواد شیمیایی پاک کننده را بزداييد تا بو یا لمس باقیمانده آنها باعث اذیتتان نشود.
نکته2: به خاطر بسپارید هودهای آشپزخانه معمولا دو نوع فيلتر دارند:فیلتر الیافی و فیلتر فلزی. طبق توصیه اغلب هودسازان، هر چندگاه فیلتر الیافی هود را نیز باید تعویض کرد. این الیاف معمولا از جنسی شبیه به پنبه مصنوعی هستند و شستن آنها از آنجا که باعث تغيير شكل و در نتيجه از دست دادن خاصیت شان میشود کاری بی حاصل است و حتما باید تعویض شوند. نوع مشبک فلزی را می توان با همان مواد پاک کرده.